Nurkowania jaskiniowe – guiding

Guiding to nurkowania jaskiniowe z przewodnikiem. Dla nurków z uprawnieniami intro to cave lub full cave przyjazd do Meksyku to wymarzony moment w roku. Jeśli pragniesz optymalnie spędzić swój czas polecam wynajęcie przewodnika i odkrywanie jaskiń w towarzystwie doświadczonego nurka jaskiniowego z rejonu. Doświadczenie i wiedza przewodnika pozwoli Ci zdobyć nowe informacje, możliwe że i podszkolić technikę jaskiniową a przede wszystkim zminimalizuje błądzenie i szukanie miejsc nurkowych.

Ci. którzy byli już w Meksyku dobrze wiedzą, że większość jaskiń jest ukryta i dojazd jest nieco pogmatwany. Mamy aktualnie ponad 1400 km oporęczowanych korytarzy. Jaskinie można odwiedzać oczywiście na własną rękę, wypożyczenie auta i butli nie jest kosztowne i skomplikowane. Ale trzeba też wiedzieć gdzie pojechać, od kogo pobrać klucz, jakie auto dojedzie a jakie nie, gdzie zaczyna się poręczówka i w końcu co jest na sm a co na bm. Te informacje są bezcenne chyba, że lubi się błądzić.

Moje doświadczenie

Od 2011 roku jestem nurkiem full cave i choć porzuciłam swoje logowanie na numerze 1500 to mogę oszacować swoje doświadczenie jaskiniowe na poziomie 3500 nurkowań overhead.  Wiele z tych nurkowań to nurkowania eksploracyjne w nowych miejscach, często na powrocie w zerowej widoczności. Po drodze wydarzyło się kilka awarii ale zawsze znalazło się wyjście z sytuacji.
Nurkuje w obu konfiguracjach tzn. backmount i sidemount.
Oferuje usługi przewodnictwa jaskiniowego, jak przystało na polish corner, po polsku.

Cena guidingu zawiera transport, gazy i przewodnika full cave.